Doktora saldıran, tahliye olunca tehdit eden saldırgan bir kez daha serbest bırakıldı

Edirne’de darp ettiği doktoru sosyal medya üzerinden tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan Volkan Kuşçu’nun yargılanmasına devam edildi.

AA’nın haberine göre, Edirne 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşen duruşmaya taraf avukatları katıldı. Mağdur doktor B.B.Ö. duruşmaya katılmadı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile dinlenen sanık Volkan Kuşçu, videoları bilinçli olarak paylaşmadığı ve kimseyle düşmanlığı olmadığı şeklinde savunma yaptı.

Mahkeme, sanığın yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Sanığın, doktor B.B.Ö.’yü “darp etmek” ve “tehdit etmek” suçlarından tutuksuz olarak iki ayrı davada yargılanmasına devam edilecek.

Edirne Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gürcan Altun, adliye önünde gazetecilere, saldırganın tahliye olduktan sonra ikinci bir suç daha işlediğini söyledi.

Volkan Kuşçu’nun sosyal medya üzerinden ölüm tehdidinde bulunması üzerine tekrar tutuklandığını belirten Altun, “Hatırlarsınız geçen hafta perşembe o davanın ilk duruşması yapılıp yeniden sanık hakkında tahliye kararı verilmişti. Avukatların itirazı üzerine çıkan tutuklama kararı bugün yeniden tahliyeye dönüştürüldü” dedi.

Ne olmuştu?

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde görevli doktor B.B.Ö., 7 Şubat’ta dahiliye yoğun bakım servisinde vefat eden hastanın oğlu Volkan Kuşçu’nun saldırısına uğramış, “beyaz kod” bildiriminin ardından şüpheli polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.

Yapılan ölçümde 1,30 promil alkollü olduğu belirlenen zanlıya, önce ev hapsi cezası verilmiş, daha sonra yapılan itiraz üzerine tutuklanan Kuşçu duruşmanın ikinci celsesinde adli kontrolle tahliye edilmişti.

Doktorun, tahliye sonrası sanığın sosyal medyada “tehdit içerikli” paylaşımlar yaptığı gerekçesiyle şikayeti üzerine ayrı dava açılmış, Volkan Kuşçu tutuklanmıştı.

Kuşçu, sosyal medya hesabından “Ne olursa olsun, cezaevine giren insan bir süre sonra katile dönüşür” repliğinin geçtiği bir dizi sahnesini paylaşmıştı.

Geçen hafta tehdit suçlamasıyla yargılandığı davada yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol şartıyla tahliye edilen V.K, avukatların itirazı üzerine yeniden tutuklanmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir