Samsung, bu cihazlara desteğini kesiyor! Artık güncelleme almayacaklar

Samsung, üç adet nispeten yeni Galaxy modeli için yazılım güncelleme desteğini sona erdirdiğini duyurdu. Bu cihazlar artık yeni Android güncellemelerini almayacaklar. Gelin hangi cihazlarmış birlikte bir göz atalım.

Samsung, Galaxy A51 5G, A41 ve M01 modelleri için yazılım güncelleme desteğini sonlandırdı

Samsung bu hafta Galaxy akıllı telefonları ve tabletleri için Haziran 2024 güvenlik yaması detaylarını yayınladı ve şirket ayrıca güvenlik güncellemeleri alacak cihazların listesinde değişiklikler yaptı. Bu aydan itibaren, Samsung Galaxy A51 5G, Galaxy A41 ve Galaxy M01 için güvenlik güncellemeleri yayınlamayacak.

Galaxy A51 5G, Nisan 2020’de Android 10 işletim sistemiyle piyasaya sürülmüştü ve şu anda Android 13 ile çalışıyor. Galaxy A41 ise Mayıs 2020’de piyasaya sürüldü, yine Android 10 işletim sistemiyle geldi ve Android 12‘ye kadar güncelleme aldı, şimdiye kadar da güvenlik güncellemeleri almaya devam ediyordu. Son olarak Galaxy M01, Haziran 2020’de piyasaya sürüldü ve A41 gibi Android 10’dan Android 12’ye yükseltildi.

Samsung ‘un bu cihazları piyasaya sürdüğünde güncelleme vaatleri kapsamında, bu cihazlar dört yıl boyunca güvenlik ve Android güncellemeleri ile desteklenmişti. Bu dört yıl artık sona erdi, bu yüzden bu cihazlardan birine sahipseniz, değişim zamanı maalesef geldi.

Bahsi geçen cihazlar artık güvenlik güncellemeleri için uygun değil, ancak daha eski Galaxy cihazlarında kritik güvenlik açıkları keşfedilirse bir veya iki güncelleme alabilirler. Ancak bu durum nadiren gerçekleşir, bu yüzden bu telefonların muhtemelen mevcut yazılım sürümünde kalacakları tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir